Kryształowy Świat
Kryształowy Świat - PolskaCrystal World - EnglishGermanХрустальный мир - PусскийFrançaiseMondo Cristallo - Italianočeština
Kryształowy Świat

WALORY ZDROWOTNE PRODUKTÓW DO ARANŻACJI

Haloterapia to współcześnie rozwijana metoda speleoterapii. Metoda polegająca na oddychaniu w środowisku aerozolowym nasyconym solnym aerozolem respirowanym w ściśle określonym stężeniu. Branża usług z zakresu haloterapii jest branżą nową, ale już sprawdzoną. Można ją podłączyć do odnowy biologicznej w powiązaniu z usługami pro zdrowotnymi w turystyce rekreacyjno-uzdrowiskowej. Usługi haloterapii są usługami medycznymi i przyczyniają się do ogólnej poprawy stanu psychofizycznego ludzi. W związku z tym na pierwszy plan wysuwa się promocja dbałości o zdrowy styl życia. Wieloletnie doświadczenie pulmonologów wskazuje, że sól leczy i koi wiele dolegliwości u człowieka, dając mu komfort psychiczny i fizyczny każdego dnia. Bazując na doświadczeniu pulmonologów, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, Firma Kryształowy Świat® opracowała i opatentowała produkty, takie jak: Płyty Solne, Puzzle Solne™, Panele Solne do saun wszelkiego typu. Oprócz tego wykonujemy: Kryształowe Komnaty Solne, Groty Solne, Jaskinie Solne, Tężnie Solankowe i aranżacje wnętrz w soli.

Nasze produkty wykonane są z naturalnych kryształów soli kamiennej, w których występują mikroelementy niezbędne do życia człowieka, takich jak:


Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem, efektywnie poprawia jakość powietrza, produkując jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się nad morzem, przy wodospadach i po burzy. Zjonizowane ujemnie powietrze pozwala polepszyć kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu wielu dolegliwości takich jak: astma oskrzelowa, choroby płuc i oskrzeli, niewydolność krążenia, stany pozawałowe, nadciśnienie, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka, łuszczyca, zapalenie skóry, alergie, uczulenia, różnego typu nerwice, spadek odporności na stres i przemęczenia.

Wspomagające leczenie zalety mikroklimatu stworzonego przez nasze Płyty Solne, Puzzle Solne™, Panele Solne polegają na stworzeniu naturalnych aerozoli. Fazą dyspersyjną jest zmienione powietrze, natomiast fazą rozproszoną cząsteczki stałe lub płynne. Znamiennym faktem jest iż, składniki rozproszone naładowane są ujemnie.

Nasze Kryształowe Komnaty Solne są bliźniaczo podobne pod względem warunków fizycznych, chemicznych i biologicznych, a zatem i zalet zdrowotnych, do swoich wielickich pierwowzorów. Z niezwykłą pieczołowitością zrekonstruowano wygląd i strukturę górniczego wyrobiska, a dzięki zastosowaniu systemu urządzeń klimatyzacyjnych oraz przewietrzania zachowano temperaturę, wilgotność i specyficzny, niepowtarzalny mikroklimat panujący w kopalni na głębokościach dochodzących nawet do 650 m. Powietrze wypełniające Kryształowe Komnaty Solne, jest bogate w cenne mikroelementy i nie zawiera praktycznie w ogóle zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska miejskiego. Dzięki dużej zawartości chlorku sodu, który działa przeciwalergicznie i przeciwgrzybicznie. Czystość powietrza w Kryształowej Komnacie Solnej jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz. Te właściwości mikroklimatu, tzn. czystość biologiczna i chemiczna, nasycenie pierwiastkami śladowymi i ujemna jonizacja mają dobroczynny wpływ również na organizmy ludzi zdrowych. Przebywanie w takiej atmosferze znacząco redukuje stres, pogłębia i zwalnia oddychanie, wzmacnia system immunologiczny organizmu, podnosi zdolność koncentracji, przynosi uczucie świeżości i zadowolenia, a przy tym opóźnia starzenie się skóry, wygładza zmarszczki i przyspiesza spalanie tłuszczu wydatnie wspomagając walkę z nadwagą. Wizyty w Kryształowej Komnacie Solnej powinny odbywać się co dwa dni, a dla osób bez żadnych dolegliwości profilaktycznie raz w tygodniu, aby wzmocnić system immunologiczny.


Logo Unii


Kryształowy Świat
Polski | English | German | Pусский | Française | Italiano | Čeština